Kacper Ryx

Kacper Ryx

Kultowa tetralogia o pomysłowym i nadzwyczaj skromnym inwestygatorze (prywatnym detektywie) królewskim Kacprze Ryksie, który rozwiązuje autentyczne sprawy kryminalne i afery polityczne nękające Kraków i Rzeczpospolitą w XVI wieku. Doskonała pozycja dla miłośników kryminałów i historii, a wręcz obowiązkowa dla mieszkańców dawnej stolicy Polski.

Akcja każdego tomu toczy się za panowania innego króla, kolejno: Zygmunta Augusta, Henryka Walezego, Stefana Batorego i Zygmunta III Wazy. Oprócz nich, na kartach czterech tomów spotykamy m.in. Jana Zamoyskiego, Stanisława Zółkiewskiego, Samuel Zborowskiego, Mikołaj Reja czy Jana Kochanowskiego. Książki doskonale oddają klimat epoki, pisane są językiem stylizowanym na ówczesny, a wartka akcja i fabuła obudowane są niezliczoną liczbą ciekawostek.

W cyklu ukazały się:

  • Kacper Ryx
  • Kacper Ryx i król przeklęty
  • Kacper Ryx i tyran nienawistny
  • Kacper Ryx i król alchemików

Seria wydawana pierwotnie przez Wydawnictwo Otwarte zyskała sobie miłośników w całej Polsce i pomimo 10 lat na rynku, wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem.

Książki dostępne również w wersji ebook, a także na CD w wersji audio.

Na postawie serii powstał także wydany przez Wydawnictwo Alter przewodnik „Z Kacprem Ryksem po renesansowym Krakowie.” Niestety nakład się wyczerpał i obecnie czeka na reedycję.

Wydawnictwo Otwarte / Wydawnictwo JAMA

Kup z dedykacją od autora!