Był sobie król…

Był sobie król…

Przepięknie wydana, popularnonaukowa seria dla miłośników historii ojczystej, która w niezwykle przystępny sposób przybliża czytelnikowi dzieje naszego kraju. To książki dla całej rodziny i na całe życie. Uczą i bawią snując fantastyczną i arcyciekawą opowieść o naszych przodkach, począwszy od czasów legendarnych, na ostatnich królach kończąc.

Książki inspirowane są nieśmiertelnym dziełem Pawła Jasienicy, jednak kierujemy je do mniej zaawansowanych czytelników. Oprócz dużego ładunku rzetelnej wiedzy, obfitują w ciekawostki i anegdoty, dzięki którym czyta się je lekko i z uśmiechem na twarzy. Tekstowi towarzyszą kapitalne ilustracje autorstwa Zuzy Wollny, a elegancki projekt Patryka Stolarza i wysokiej klasy, niebanalne wydanie sprawiają, że Był sobie król… to największa perełka w naszej ofercie.

Cykl cieszy się dużym uznaniem czytelników w każdym wieku, najmłodszy poznany przez nas osobiście fan ma 7, a najstarsza fanka 89 lat! Ponadto Poczet Piastów wybrany został przez użytkowników portali Histmag.org i Granice.pl najlepszą książką historyczną (w kategorii historia niebanalna) 2017 roku, a pierwsza część Pocztu królów wybieranych nominowana została do Nagrody Żółtej Ciżemki, w konkursie organizowanym przez Bibliotekę Kraków.

Na serię składają się 4 książki: Poczet Piastów, Poczet Jagiellonów i dwutomowy Poczet królów wybieranych. Wraz z pierwszą częścią wydaliśmy także grę karcianą czarny piotruś w wersji piastowskiej. Jej nakład się wyczerpał, ale w przyszłości planujemy dodruk

Wydanie Był sobie król… nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie ze strony wiernych czytelników, którzy w latach 2016-2019 uczestniczyli w naszych akcjach crowdfundingowych na portalu Wspieram.to. Dziękujemy Wam serdecznie!

Kup z dedykacją od autora!

Zapraszamy na odrębny profil FB serii. (http://facebook.com/bylsobiekrol)