Okładka autorstwa Zuzy Wollny (wersja beta)

NIEWIDZIALNY WRÓG

 

POWIEŚĆ HISTORYCZNO-KRYMINALNA
z cyklu SPRAWY KOMISARZA MOHRA o Krakowie z przełomu XIX i XX wieku

 • ponad 600 stron

 • osobista dedykacja od autora

 • numerowane 100 egzemplarzy

 • ilustracje

 • plan ówczesnego Krakowa

 • obszerna nota historyczna

 • słownik pojęć

KUP TERAZ

PRZEDSPRZEDAŻ ZAKOŃCZONA

PREMIERA POD KONIEC MAJA 2023

 

Ostateczny wynik przedsprzedaży:

390

Liczba wspierających

29948

Uzbierana kwota

476

Sprzedane książki

Początek XX wieku przynosi Krakowowi wielkie dzieła: wodociągi, elektryczne tramwaje oraz polski teatralny szlagier wszech czasów – Wesele St. Wyspiańskiego. Miasto rozrasta się i pięknieje. Cyganeria młodopolska szuka nowej siedziby. W teatrze miejskim straszą duchy. Emancypantki (w tym pierwsze absolwentki UJ) i socjaliści upominają się o prawa kobiet i plebejuszy, kazimierskich Żydów niepokoją prowokacje i pogromy w Rosji. Niepokoje społeczne próbują wykorzystać tajemniczy Mściciele Ludu. Organizują akcje terrorystyczne i grożą miastu zagładą.

Pod nieobecność Olgierda Korsaka, Zuzanna Skrzyńska debiutuje w roli prywatnego detektywa, demaskując okrutnych „fabrykantów aniołków” i przebiegłe „duchy” grasujące w teatrze miejskim. Wespół z c.k. policjantami, Edem Mohrem i Bronkiem Karczem, usiłują zapobiec katastrofie. Pomagają im naukowcy światowej sławy: K. Olszewski i O. Bujwid, wszystkowidzący St. Wyspiański oraz jak zwykle zakochany Tyda Żeleński. Ujęcie złowrogiego geniusza zbrodni i powstrzymanie apokalipsy stanie się jeszcze trudniejsze, gdy przyjdzie się także zmierzyć z potężnymi siłami natury.

Zdjęcie z „Józefa Jezierskiego ilustrowany przewodnik po Krakowie i okolicy”

Niewidzialny wróg to drugi tom serii Sprawy komisarza Mohra. Pierwsza część zatytułowana Biały towar spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem czytelników, którzy z wypiekami na twarzy oczekiwali kontynuacji. Książki z niezwykłym pietyzmem odtwarzają autentyczne realia dawnego Krakowa, obok mieszkańców pokazując także ówczesne partie miasta w kolejnych fazach ich rozwoju i przemian, popularne i dziś legendarne już sklepy, knajpy, hotele, instytucje miejskie i państwowe, Kraków i Podgórze oraz żydowski Kazimierz, wszystkie warstwy społeczne od arystokratów po proletariuszy i męty społeczne. To cykl, który w atrakcyjnej formule kryminału retro pokazuje kawał prawdziwej historii i obyczajowości Krakowa z niezwykle malowniczej epoki przełomu XIX/XX w.

Oto pierwszy oficjalny fragment we wstępnej wersji składu: 

Zapraszamy do wzięcia udziału w niniejszej przedsprzedaży. Czekają na Was niepowtarzalne ceny, dodatki i przywileje, które nie będą dostępne w regularnej ofercie!

Drugi tom Spraw komisarza Mohra powstawał bite 2 lata, różne zdarzenia (pozytywne jak i negatywne) odciągały Mariusza Wollnego od dokończenia dzieła, nasze zapowiedzi dotyczące premiery kilkukrotnie się zmieniały, za co z tego miejsca przepraszamy, ale cieszymy się, że w końcu możemy dać Wam to, na co tak długo czekaliście!

Jakby to nie zabrzmiało, handel Białym towarem uratował naszą firmę (a przede wszystkim nasz stacjonarny Sklep u Kacpra Ryksa) przed bankructwem w środku pandemicznego kryzysu. Jest już dużo lepiej, ale wciąż nadrabiamy zaległości i spłacamy odroczone płatności mając nadzieję, że Niewidzialny wróg okaże się być, przewrotnie, naszym przyjacielem i pomoże nam wyjść w końcu na prostą.

Specjalnie dla Was w tym roku idziemy na całość i wydajemy wszystkie wersje na raz – książka papierowa, ebook i audiobook ukażą się (prawie) równolegle. Jeśli chodzi o dodatki, to tym razem mamy dla Was jeden, ale za to jaki! Wszystkie produkty dostępne są również w pakietach. Podobnie jak 2 lata temu zapraszamy na wycieczki z Mariuszem Wollnym. Przygotowaliśmy również ofertę dla firm.

Przedsprzedaż prowadzimy poprzez nasz sklep internetowy, dlatego linki poprowadzą Was właśnie tam. Książka papierowa dostępna jest i będzie wyłącznie, bezpośrednio u nas, stacjonarnie i wysyłkowo. Zamawiać można z wysyłką lub z odbiorem osobistym w naszym sklepie stacjonarnym przy placu Mariackim 3 w Krakowie. Na życzenie z dedykacją od autora.

Poniżej prezentujemy najważniejsze produkty, całą resztę znajdziecie na stronie naszego sklepu internetowego. Czyli tutaj. Oprócz Niewidzialnego wroga znajdziecie tam również wszystkie poprzednie książki Mariusza Wollnego z Białym towarem na czele, które oczywiście zakupić możecie wraz z premierowym tytułem.

Książka

 • książka papierowa
 • oprawa miękka ze skrzydełkami
 • pierwsze 100 egz. numerowane
 • dedykacja od autora na życzenie
 • cena 44,90 zł zamiast 54,90 zł

E-book

 • książka w wersji elektronicznej
 • formaty mobi i epub
 • cena 29,90 zł zamiast 39,90 zł

Audiobook

 • książka w wersji audio
 • czyta Tomasz Sobczak
 • w formie elektronicznej
 • format audio mp3
 • cena 39,90 zł zamiast 49,90 zł

Książka

 • książka papierowa
 • oprawa miękka ze skrzydełkami
 • pierwsze 100 egz. numerowane
 • dedykacja od autora na życzenie
 • cena 44,90 zł zamiast 54,90 zł
KUP TERAZ

E-book

 • książka w wersji elektronicznej
 • formaty mobi i epub
 • cena 29,90 zł zamiast 39,90 zł
KUP TERAZ

Audiobook

 • książka w wersji audio
 • czyta Tomasz Sobczak
 • w formie elektronicznej
 • format audio mp3
 • cena 39,90 zł zamiast 49,90 zł
KUP TERAZ

Zachęcamy również do zakupu fantastycznych dodatków – biletów na ekskluzywną wycieczkę z Mariuszem Wollnym i unikatowych wydruków Twingist na stronach oryginalnych krakowskich przewodników z początku XX wieku. Dostępne są również pakiety, w zestawie taniej!

Pakiet FULL w zestawie 199 zł zamiast 265 zł

FULL za 189 zł zamiast 199 zł

Waszej uwadze polecamy zwłaszcza pakiet FULL, czyli książka + ebook + audiobook + Twingist, imienny wpis do książki dostępny był tylko do 15.05.2023 którego zakup uhonorujemy imiennym wpisem w podziękowaniach wydrukowanych na łamach książki. Uwaga! Tylko przez pierwsze 24 godziny akcji pakiet FULL dostępny jeszcze taniej!

Twingist – Zuzanna na rowerze

Unikatowa ilustracja Zuzy Wollny na oryginalnej stronie z przewodnika po Krakowie z początku XX wieku.

Zdjęcie poglądowe, dyptyk do oprawienia we własnym zakresie.
KUP ZA 99 ZŁ

Unikatowa ilustracja na oryginalnej stronie z przewodnika po Krakowie z początku XX wieku.

Twingist to projekt Zuzy Wollny i Rafała Jurdeczki, którzy dają starym książką szansę na drugie życie – w ciele plakatu na Waszej ścianie. Duet przeczesuje pchle targi, strychy i piwnice, wyciąga na światło dzienne i odkurza zapomniane tomy, inspiruje się ich formą i treścią, a następnie Zuza (iluilu.pl) tworzy do nich dedykowane ilustracje. Rysunki przenoszone są na stare kartki za pomocą druku – tym samym ilustracja przeplata się z tekstem i nadaje mu nową jakość.
Ilustracja Zuzanna na rowerze powstała specjalnie do Ilustrowanego Przewodnika po Krakowie i Okolicy Józefa Jezierskiego w dwóch wydaniach (1902 -1903 oraz 1912 – 1913) i oczywiście nawiązuje do przygód bohaterki powieści Mariusza Wollnego. Jakich? To już musicie sprawdzić sami!
Kontroler jakości Max nie na sprzedaż!
Ilustracja pomyślana i zaprojektowana jest jako dyptyk, drukowana na dwóch stronach z Przewodnika. Strony te dobrane są tak, aby ze sobą współgrały – pierwsza zazwyczaj zawiera reklamę lub rycinę, czasem ciekawą typografię, druga jest typową stroną wypełnioną zwartym tekstem. Każda strona jest inna!

Spacer literacki z M. Wollnym śladami książki!

KUP ZA 119 ZŁ

Ekskluzywna wycieczka po Krakowie śladami bohaterów książki. Waszym przewodnikiem będzie sam autor Mariusz Wollny, który przygotuje trasę specjalnie pod fabułę Niewidzialnego wroga. Wycieczki odbędą się w kilku terminach (od czerwca do września), a ustalać będziemy drogą mailową je po zakończeniu akcji. Zaproponujemy Wam kilka dat, tak aby każdy znalazł odpowiednią dla siebie. Na każdego uczestnika czekać będzie specjalny upominek-niespodzianka!

W pakiecie taniej, karnet dla 5 osób za 499 zł !

Jeśli chcesz być na bieżącą z rozwojem serii, otrzymywać dodatkowe materiały i informacje o Sprawach Komisarza Mohra, to zachęcamy do darmowej prenumeraty Kuryera Niecodziennego!

Partnerzy:

Sponsorzy:

Patroni medialni:

Jedna z reklam z przewodnika „Józefa Jezierskiego ilustrowany przewodnik po Krakowie i okolicach”

Jeśli macie jakieś pytania, śmiało piszcie na kontakt@wydawnictwojama.pl